Dobry marketing – zadbaj o rezerwację online

Cenisz swoich gości i ich czas? W takim razie daj im możliwość natychmiastowej rezerwacji na pobyt w hotelu za pośrednictwem formularza online. Jest to ogromnie ważne, ponieważ umożliwia dogodną rezerwację o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności wykręcania numeru telefonu i czekania na potwierdzenie rezerwacji.

Ponadto możliwość dokonania internetowej rezerwacji pokoju pozwala na zorientowanie się w kwestii wolnych terminów, ceny jak również ewentualnych pakietów czy bonusów. W dzisiejszych czasach, kiedy wiele spraw załatwianych jest online, wprowadzenie takiej opcji to wręcz obowiązek hotelu, który chce być uważany za nowoczesny i przyjazny gościom… Wydawać by się mogło, że niewielki to ma wpływ na liczbę odwiedzających, ale prawda jest zupełnie inna.

Coraz więcej osób zwraca na takie rzeczy uwagę i dlatego takie kwestie powinny być poruszane wówczas, gdy planujemy marketing dla hotelu. Wprowadzenie takiego systemu rezerwacji praktycznie nic nie kosztuje właściciela hotelu, a wpłynie pozytywnie na jego wizerunek i w znacznym stopniu może przyczynić się do wzrostu zainteresowania ofertą.

Jak przyciągnąć gości?

Osoby mające za zadanie obmyślać marketing dla hotelu często głowią się nad tym, a w jaki sposób przyciągnąć w progi hotelu nowych gości. Jednym ze skutecznych sposobów jest oferowanie zniżek, np. dla osób, które dokonują rezerwacji z dużym wyprzedzeniem lub planują dłuższy pobyt. Rabat może być też udzielany wyłącznie osobom, które dodatkowo chcą wykupić pakiet SPA lub wyżywienie w hotelowej restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *